Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Alergija na grinje

Tosha22

Pozdrav!
Imam 24godine, pre dve godine sam pocela sam imuno terapijom,pronadjena mi je alergija u krvi na grinje klasa 6..
Interesuje me da li uopste moze da se izleci alergija?
Da li je pomogla nekom imunoterapija?

Darko Richter, dr. med.

Alergija je sklonost i nalaz preosjetljivosti, i to se ne može izliječiti, a i ne llječi se ako ne postoje kliničke smetnje. Te kliničke smetnje su astma, atopisjki dermatitis, alergijski rinitis i urtikarija. No,i to ekliničke smetnje nisu stalno iste. Ako, npr. imate alergijski rinitis, taj varira od godine do godine, i nije uvijek jednako težak. Imunoterapija će vam pomoći samo u slučaju alergijskog rinitisa, a kod astme samo onda ako je krajnje blaga, dok nema efekta kod ekcema (atopijskog dermatitisa) ili urtikarije.

greglacko

Dobar dan.
Imam 32 godine i na koznom testu ustanovili su mi alergija prasinu odnosno grinja.
Imao sam zapuseni nos sporo disanje i poduvanost u stomaku.
Pijem Desselta 5mg 1 tableta ujutro. 5-6 dana
Nos mi se otpusio disanje podobreno .
Ali poduvanost u stomaku pomalo imam.
Interesuje me dali je dobra terapija.
I hocu da probam na internetu sam procitao neko cisshenje jetre sa gorkom soli.
Cenim dosta vase mislenje i savet.
Hvala puno za odgovor

Darko Richter, dr. med.

Probavne smetnje nisu od alergije na grinje,niti od terapije antihistaminikom.