Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

UTROGESTAN-PROGESTERON

Vaki992

Postovani,

U 7 sam nedelji trudnoce, a od 6 sam pocela da pijem Utrogestan 3*1(200mg) ,i pojavio mi jak osip po kozi i lice i usne su mi jako otekle.Otoci su najizrazeniji bili po noci a ujutro se smanje i tako 3 dana.Zanima me sta smijem od preparata da koristim da umanjim svrab i otoke,i da li alergija negativno utice na plod?

Unaprijed zahvalna.

Darko Richter, dr. med.

Mislim da pitanje ide ginekologu - premjestite ga na forum ginekologije i opstetricije.
Onako usput, mene čudi da netko pije progestagene već tako rano u trudnoći. U nekim zemljama, npr. u Švedskoj, u prva tri mjeseca ne poduzima se ništa - tj. pušta se prirodnim silama da trudnoća opstane, ili propadne. To mi izgleda logično.

Vaki992

Pa vjerovatno sam zbog toga i dobila alergiju.Hvala u svakom slucaju! Pozdrav!

Darko Richter, dr. med.

Mehanizmi alergije u kombinaciji s hormonima su kompleksniji i manje poznati od "običnih" alergija. Ali, moguća je i tzv. obična alergija na bilo koji preparat, ili na sporednu tvar u lijeku (a i tih sporednih tvari u svakoj tableti ima dosta).