Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

alergija na polen

ivana.de

Dobar dan,

Obracam vam se sa molbom za pomoc u vezi jedne nedoumice koja me muci.
Naime moj sin od 9 godina je alergican na polen drveca,i reaguje u vreme polenizacije lesnika,jove i breze.Dok je sezona lesnika i jove,znaci rano prolece svrbe ga oci i ima povecanu sekreciju nosa.Kad pocne polen breze desava se da pocne da kaslje,i tad mu se ukljucuje odgovarajuca terapija.Uglavnom sam sve drzala pod kontrolom.I da, zadnjih godinu ipo dana prima vakcine za imunizaciju.Ovo pisem da bih objasnila o cemu se zapravo radi, a pitanje je u stvari,da li bi detetu smetalo da kupimo namestaj ,koji je furnir nuss tree (nuss baum).Planiramo kupovinu namestaja za dnevnu sobu i ono sto nam se svidja je upravo napravljeno od furnira one grupe drveca ( orasastih plodova ) ciji polen detetu smeta.Ako postoji ikakva bojazan da dete moze reagovati na takav namestaj,onda to uopste necu ni da gledam. Cula sam da neki ljudi koji dobiju alergiju jeduci orahe na pr.imaju simptome alergija i sedeci ispod drveta oraha.To mi se stalno vrzma po glavi i ne znam sta da radim.

S postovanjem,
Ivana

Darko Richter, dr. med.

Namještaj i pleud lijeske nemaju nikakve veze.