Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Alergija na Zinnat tablete

andreab993

Poštovani,
prije tjedan i pol dana mi je dijagnosticirana gnojna angina krajnika i propisane Zinnat tablete 500 mg. Nakon što sam ispila posljednju, desetu tabletu, po rukama su mi se pojavile crvene točkice. Zatim se crvenilo proširilo na usne, trbuh, leđa i veoma malo po nogama. Najviše su se izasule ruke, odnosno gornji dio šake. Javila sam se dermatologu i propisana mi je Bethagen krema, kalcij šumeće tablete i Flonidan tablete. Dobila sam također i dvije injekcije. Kremu mažem uvečer već dva, tri dana i nisam primjetila neko poboljšanje na koži. Zanima me smijem li kremu mazati češće, dva do tri puta na dan? Kada bi se otprilike ova alergija trebala potpuno povući?

Unaprijed hvala, srdačan pozdrav.

Darko Richter, dr. med.

Ne tvrdim da se ne radi o preosjetljivosti na Zinnat, ali, da li je to baš klasična alergija, ne samo da nije, već sam siguran da nije. To bi trebalo malo bolje dijagnosticirati, na jednom pregledu. A da li tu kremeu mažete koliko puta na dan, pročitajte u uputi.