Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

alerija popraćena urtikarijom

kalimero

Poštovani,

prošli tjedan sam dobila crveni ospi po cijelom tijelu(prvo se pojavio na rukama,da bi se proširio po cijelom tijelu,javila sam se liječniku i dobila injekciju sinopen i dextametazon,sutradan isto samo još jačeg inteziteta sa crvenim flekama na dekolteu i licu,opet ista konbinacija injekcija,treći dan sam poslije injekcija upućena na dermatologiju Šalata).Liječnica mi je prepisala samo Telfast 180 mg/,1x1,dijetu kod urtikarije i kontrola za 1-2 tjedna.Kakvu alergiju imam?trenutno trošim ninur jer imam urinoinfekt s e.c 10na4 i već pet godina eutirox 75 mg dnevno.liječnica mi je rekla da je to možda preosjetljivost na ec.coli.
Danas nakon pet popijenih tableta telfasta stanje je bolje mada se još javlja crvenimo na rukama,ušima,i peckanje po tijelu ali bez pojačanog crvenila.ž
Molim za malo detaljniji odgovor i da li kad sve prođe treba raditi krvne pretrage ili alergo testove?S tim da mi nisu rekli koliko vremenski pijem telfast 10,15,20 dana?

Hvala

Darko Richter, dr. med.

prošli tjedan sam dobila crveni ospi po cijelom tijelu(prvo se pojavio na rukama,da bi se proširio po cijelom tijelu,javila sam se liječniku i dobila injekciju sinopen i dextametazon,sutradan isto samo još jačeg inteziteta sa crvenim flekama na dekolteu i licu,opet ista konbinacija injekcija,treći dan sam poslije injekcija upućena na dermatologiju Šalata).Liječnica mi je prepisala samo Telfast 180 mg/,1x1,dijetu kod urtikarije i kontrola za 1-2 tjedna.Kakvu alergiju imam?trenutno trošim ninur jer imam urinoinfekt s e.c 10na4 i već pet godina eutirox 75 mg dnevno.liječnica mi je rekla da je to možda preosjetljivost na ec.coli.
Danas nakon pet popijenih tableta telfasta stanje je bolje mada se još javlja crvenimo na rukama,ušima,i peckanje po tijelu ali bez pojačanog crvenila.ž
Molim za malo detaljniji odgovor i da li kad sve prođe treba raditi krvne pretrage ili alergo testove?S tim da mi nisu rekli koliko vremenski pijem telfast 10,15,20 dana?

Telfast pijete do kontrole. Alergija na E. coli ne postoji. Zbog čega uzimate Euthyrox? Je li vam dokazan Hashimoto, s autoantitijelima? Ako jest, to znači da imate jednu autoimunu bolest, a to znači sklonost durgima, a druga bi mogla biti autoimuna kronična urtikarija. Prije svega, treba utvrditi alergološki status.