Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

jos jedan alergican

tinx

pozdrav forumasima...evo procitao sam temu od prve do zadnje stranice i pohvala na međusobnoj suradnji..,puno korisnih informacija moze se procitati...

imam neke simptome koji mozda spadaju u neurodermitis pa bih vollio cuti i vase misljenje

simptomi:
- osip,ekcemi i fleke samo ispod ociju i na kapcima
- natecene oci
- nigdje drugdje na tijelu
- ne svrbi, ne pece, ne ljusti se , nije gnojno , nema iscjedaka
- javlja se samo zimi
- pocelo s 30 g sada imam 33

isao sam na testiranje..alergican na prasinu. grinje, trave itd)
tesko to povezujem s ovim zimskim stanjem jer inace sam non stop u prirodi i poprilicno i u prasini (prckam po autu ) pa nemam nista tokom godine

procitao sve o prehrani zivotnim uvjetima ali također ne povezujem...

dobio sam telfas tablete i maksitrol kortice i nestalo je u par dana ...probao i protopic koji bas i nije nesto pomogao....kad stanem vrati se...
sad sam dobio recept za pimocrolimus.-

pozdrav i sretnu 2008.

Darko Richter, dr. med.

Protopic (tacrolimus) i Elidel (pimecrolimus) su skoro jedno te isto, i ne djeluju osim dok se primjenjuju. To je i logično, iako biste vi htjeli malo mazuckati, i da zauvijek prođe. Nažalost, trajat će. Kapi ili masti kortikosteroida očito isto dobro djeluju. Imate neki oblik alergijsko konjunktivitisa, a možda i diseboreju (kakvo je vlasište?).