Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Križne alergije

Tinkic

Dobar dan, evo mene opet. Imam jedno pitanje, gdje se mogu naći tablice križnih alergija. Naime, sin mi ima alergiju na pelud ljeske i breze. Prošle sezone je pred kraj proljeća dobio utikariju od trešanja. Njegova dr. na Srebrnjaku nam je samo spomenula opasnost od mrkve i jabuke u doba peludanja, no eto izgleda da je i trešnja u pitanju. Tražila sam po knjigama, Internetu i sl. gdje bi mogle biti tablice križnih alergija. Ne znam što treba u prehrani izbaciti od voća i povrća u proljeće. Hvala unaprijed na odgovoru i strpljenju.

Darko Richter, dr. med.

Tablice križnih alergija nalaze se kod mene. Pitanje je ponešto složenije od mogućnosti portala za odgovor. Najavite mi se u Polikliniku Alergovita, Tomislavom trg 21, Zagreb (www.alergovita.hr).