Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Madez ili?!

mamely

Postovani doktore,
Beba od 5,5 mjeseci, rodjena je sa crvenkastim ''flekama''na potiljku glave (okruglastog oblika, neravnog ruba, promjera cca 4x4 cm,a druga je malo manja iznad ove vece cca 1x1cm ). Ne primjecujem da to bebi svara bilo kakvu nelagodu bol ili svrabez jedino sto prilikom duzeg boravka bebe na ledjima dobivaju intenzivniju crvenu boju.
Pedijatar na pregledu nije dao nikakvo misljenje o tome, niti upucivao dermatologu.Interesuje me sta bi to moglo biti, madez ili ...?!
Molim Vas misljenje i unaprijed se zahvaljujem.

Darko Richter, dr. med.

Čini se kao tzv. rodin ugriz, koji je benigna pojava tipa kapilarnog plošnog hemangioma, koja s vremenom nestane. No, naravno, nisam to vidio, i to je ograničenje ovog odgovora.