Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Neprestani kašalj

irena3

Moja kćer stara 12 g. unazad godinu dana prošlu zimu je stalno kašljala do mjeseca ožujka. Ove godine krajem srpnja opet je počela kašljati. Kašalj nije praćen povišenom temperaturom i ljetos je bio najintenzivniji. Kašljala je u napadima suho sve do suza. Sada se intenzitet smanjio. Noću gotovo ne kašlje. Kašalj je sada vlažniji. Do sada je obrađivana IgE - u granicama normale. Rtg snimka pluća i paranazalnih sinusa u granicama normale. ASO - 625 prošle zime. KKS u granicama normale. Ljetos bila na terapiji 6 tjedana FLIXOTIDE-u 125 2 puta 1 potisak, na TAFENNASALU, ali to nije dovelo do prestanka kašlja. Koristila prospan sirup ( 4 bočice), Panatus, Pholcodin cap bez rezultata. Ima problema sa upalama tonzila koje su ogromne izvan nepčanih lukova, razrovane. Kad je koristila antibiotik Amoksicilin i Klavocin zbog upale kašalj se primirio, ali nije prestao. U planu je alergološko testiranje. Jako sam zabrinut. Molim Vas za mišljenje. Kome da se dalje obratim? Unaprijed se zahvaljujem.

Darko Richter, dr. med.

Ako ima 12 godina i ogromne tonzile, uz to i ASO titar 2-3 puta iznad normale, bila bi to indikacija za tonzilektomiju. Potom bi vjerojatno bitno manje kašljala ili prestala ovako kašljati.