Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Otekline i osip

Marija888

Poštovani, danas sam primijetila oteknuće gornje usnice a potom i osip po stražnjici i laktovima. Mazala sam ih čistim eteričnim uljem od lavande i čajem od kamilice te su i osip i oteklina splasnuli. Nakon toga, ponovno sam uočila 3 otekline i to na na stopalima i dlanu. Svaka oteklina je veličine kovanice 5 kn. Od hrane sam konzumirala samo pola kupljenog peciva s makom i čašu soka od ananasa. Nikad prije mi se nije dogodilo ništa slično, imam 22 godine i, koliko mi je poznato, ne patim od alergija. Zanimaju me uzroci oteklina i osipa, unaprijed zahvajujem na odgovoru!

Darko Richter, dr. med.

Ako je alergija, a jeste, onda neće biti od hrane, već od peludi. Ja bih tipovao na pelud trava.