Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Otežano disanje

truls

zadnjih tjedan dana imam problema sa disanjem, osjećaj kao da imam pritisak na prsa, ne mogu duboko udahnuti, kao da nemam dovoljno zraka. Uz to sinusi mi se konstantno cijede, ali nema nikakvih drugih simptoma alergije( ne kišem, ne kašljem, i nos mi nije zaštopan). prije par dana sam imala temperaturu, ali samo taj jedan dan. Dobila sam tafen i garason za nos i uz to pijem Aerius za alergiju.
molim vas, da li ovo stanje ima uopće veze sa alergijom i da li da tražim doktoricu da me uputi nekom specijalistu?

Darko Richter, dr. med.

Ako ne možete dovoljno udahnuti, obično to ne znači ništa. Imate neke simptome "banalne" dišne infekcije. Ja ne bih sada poduzimao ništa. Ako budete i dalje osjećali pritisak u grudima, trebalo bi učiniti spirometriju (određivanje plućne funkcije) - kod pulmologa.