Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

pretraga RIST I RAST

alambasa

Molim vas da mi protumačite nalaz krvne pretrage RISTA I RASTA.Nalaz RISTA je 3.38 IU/ml.
Nalaz RASTA je:d1-D. pteronyssinus:concentracionomg.35 kUA/1 ;Class:0
gx1-(g3 g4 g5 g6 g8)-CUT-off:Negative
t16-White Pine Concentration:0.35kUA/1;Class:0
t 9-Olive Concentration:0.35 kUA/1
w19-Wall pellitory (P.officinalis) Concentration:0.35 kUA/1;Class:0

Neznam engleski jezik,pa isto tako ne znam da li vrijednosti od 0.35 kUA/1 predstavljaju da sam alergična na te tvari.
Molim vas odgovor,jer mi i moja doktorica opće prakse ne zna pročitat nalaz pa vam se obračam za pomoć.

Darko Richter, dr. med.

Nemate niti sklonost alergiji, niti imate ikakvu alergiju među testiranim alergenima (grinja, pelud trava, pelud bijelog bora, pelud masline i pelud crkvine). Nije mi jasno kakve veze ima engleski jezik s nalazom, koji je, valjda, neki doktor naručio, pa onda i zna što je naručio.