Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Provokacijski test?

Bumbi

Zanima me kakav je to test i dali se ostaje duže u bolnici?
Bio se osuso nakon što je popio navečer i ujutro sirup Cefalexim,ali ped nije 100 % sigurna da je od toga.
On pije druge lijekove iz te skupine,tj Cefixim i nikada mu nije bilo ništa od njega.
Hvala

Darko Richter, dr. med.

Ispričajte priču od početka, jer nije jasno na što se pitanje nadovezuje, tj. o kojem vi to testu pričate.

Bumbi

Radi se o provokacijskom testu vezano uz taj sirup Cefaleksim.Tako nam piše u nalazu i da se eliminiraju cefalosporinski antibiotici

Darko Richter, dr. med.

Provokacijski test je provokacijski test. A u bolnici se ostaje onoliko dugo, koliko je potrebno da se vidi ishod testa, a to može biti 2 sata, ili 2 dana.