Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Razred alergije

kiki95

Danas su djelimično zavrsene pretrage kod djevojcice od 8 godina
Ige 2155,20 kU/1.
..limuncika 100,razred 6
,breza 1,38 razred 2
,epitel mačke 100,razred 6
epitel psa 8,13 razred 3,
U stanu od njenog rodjenja imamo psa starog takodjer 8 godina...da li ovaj nalaz znaci da pas mora iz kuce???
I sto su zapravo razredi alergije

Darko Richter, dr. med.

Nalazi ne znače baš ništa bez klinike.
Ako je smeta pas, mora van, bez obzira na nalaz. Isto vrijedi za mačku i ambroziju, na koje je još više alergična.
Razredi znače klase, a klase znače razredi. Što vas to muči? Ako mi kažete što vi to zamišljate da znače ti razredi, možda se odlučim da vam krenem dalje objašnjavati.

kiki95

Do prije mjesec dana moje dijete nije imalo nikakvih problema,počelo je s obicnom prehladom,da bi se danas nakon tzv.prve bronhoopstrukcije lijecene bolnicki proteklih 10 dana doslo do gore navedenog nalaza.S psom zivi od prvog dana rodjenja i nikad do sada nije bilo nikakvih poteskoca...zato sam postavila pitanje//
A za razred me zanimalo da li visina razreda znaci jacinu alergije i

Darko Richter, dr. med.

Ima alergijsku astmu.
Prvo mora dobiti inhalacijsi kortikosteroid, kod nas Flixotide, barem na neko vrijeme, jer će, u protivnom, ubrzo opet upasti u novu bronhopstrukciju, tj. astmatski napad.
Potom treba ukloniti razne alergene, koji joj smetaju. A koji joj smetaju, to morate utvrditi sami. Ne postoji mogućnost da se ne oznojite ako djetetu želite zdravlje, niti da vam doktor priopći da joj smeta baš pas, ako vi to sami ne vidite. Nikakav vas nalaz tu neće izvaditi. Kada to utvrdite, doktor će vam preporučiti da to što ste utvrdili uklonite koliko je moguće od dodira s djetetom. Doktor se oko toga ne mora znojiti, jer vi mu morate donijeti rješenje, a on će se potpisati, udariti pečat. To je život. No, sveudilj ćete davati Flixotide ili sl. Jer, tko vam kaže da je dijete alergično samo na nalaze kojih se vi tako grčevito hvatate? Ima još barem toliko alergena koliko ima kemijskih spojeva u okolišu. Zašto bi bila alergična samo na njih 4-5?
Visina koncentracije specifičnih IgE znači da je alergija to veća, što je viša koncentracija, ili razred u koju ta koncentracija ulazi. Ali, alergija nije nikakav klinički pojam. Klinički su pojmovi alergijska stma, alergijski rinitis, alergijski ekcem, alergijska urtikarija, anafilaksija, itd. Alergija za vas ne znači ništa, vi nju ne vidite. Nju vidi doktor iz nalaza. A ako se nalazi slažu sa kliničkim smetnjama onda ima alergijske smetnje pobrojane gore.

kiki95

Poštovani doktore,
puno Vam hvala na odgovoru! Puno toga mi je jasnije .... sadasnja terapija nakon otpustanja je seratide 100 mcg (diskus) 2x1 svakih 12h te kontrola za mjesec dana.

kiki95

Poštovani doktore,

puno vam hvala na odgovoru..!
Znam da još puno toga moram naučiti ,zajedno sa svojom kceri,,ali puno toga mi je jasnije.
>Propisana terapija je seretide 100mcg 2x1 svakih 12 sati te kontrola za mjesec dana......

Flexotide ili Seretide?

Darko Richter, dr. med.

Očito je procijenjeno da ima uvjerljivu astmu i uvjerljive smetnje ili promjene na spirometriji, pa su dali najprije Seretide, pa će na kontroli vidjeti da li da nastave, ii spuste na Flixotide. Seretide je kombinirani lijek, sadrži Flixotide i salmeterol, jednu vrstu Ventolina dugog djelovanja.

kiki95

Hvala vam jos jednom!!!