Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

terapija za dijete 3,5god - drugo misljenje?

mariag

pocelo je sa curenjem nosica (prozirna tekucina), to je trajalo 2-3 dana, a onda se zalio da ga svrbe oci (bile su lagano crvene). Isti sam dan isla s njim kod pedijatrice (26.2.- utorak) rekla je da je to alergija i dala Maxitrol kapi (3x dnevno) i Rinolan sirup (1x dnevno). Smptomi su nestali nakon 2 dana (cetvrtak). Da li je pozeljno nastaviti s terapijom (dr. je rekla 7 dana , a nisam je tada pitala sto ako se stanje poboljsa) ili se moze prekinuti?
Da li je uopce bilo potrebno ista davati?

Hvala!

Darko Richter, dr. med.

Antihistaminik može nastaviti duže, ali bih kapi za oči, osobito one koje sadrže kortikosteroide, a toje Maxitrol, Garasone, Dexamethason-Neomycin, Geocorton, Maxidex itd., uvijek ograničio na najnužnije ili što kraće, a nikako duže od 5-7 dana. Kod prave alergije, dovoljno je ukapati 1-2 puta i već imate poboljšanje.