Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Začepljeni nos

Lili_B

Poštovani doktore,

djevojčica od 11 godina zadnja tri mjeseca ima slijedeće simptome:
Začepljeni nos uz tekući prozirni iscjedak iz nosa, prvi mjesec praćen kašljem pogotovo po noći, bez temperature.
Do sada nikada nije imala nikakve dokazane alergije ili bronhitis. Od terapije ispiremo nos fiziološkom i inhaliramo (fiziološka i operil)
ali ne primjećujemo nikakvo poboljšanje. Cijelo vrijeme simptomi su bez promjena.
Doktorica nas je poslala na bris nosa, vađenje krvi i ukupni Ige..

Nalaz mkrobiološke pretrage 20.07.2015: Fiziološka flora nazofarinksa

Laboratorijski nalaz 16.07.2015.:

CRP 22
Leukociti 10,2
Eritrociti 4,93
Hemoglobin 133
Hematokrit 0,416
Pros.vol.erit-MCV 84,4
Pros.Hb/1 erit-MCH 27,0
Pros.konc.Hb-MCHC 320
Raspodjela erit.-RDW 14,0
Trombociti 279

DIFERENCIRANJE LEUKOCITA-svjetlosna mikroskopija
Segmenterani neutrofili 63
Eozinofilni granulociti 1
Limfociti 31
Monociti 5

Ukupni IgE 18.08.2015.: Imunoglobulin (IgE) (ECL) 99
Ponovljen crp 18.08.2015.: CRP 5,0

Naručeni smo kod otorinolaringologa pa dok čekamo termin molim vas da pogledate nalaze i ako možete date svoje mišljenje.
Znam da će se nekome ovo učiniti kao banalni problem, kao sva djeca su malo „šmrkava“, ali budući je dijevojčica gluha na jedno uho
a ovo dugotrajno začepljenje nosa prilično utječe i na sluh na drugom uhu pod svaku cijenu želimo saznati uzrok curenju i začepljenju nosa.
Hvala vam unaprijed i lijepi pozdrav.

Darko Richter, dr. med.

Mogao bi biti alergijski rinitis, ima IgE na gornjoj grnici ili i malo više od toga. Trebalo bi napraviti alergološku obradu, a tek onda ORL.
Ako ste blizu (ja sam na Rebru), možemo to obaviti brzo i efikasno, preko prick testa, uz uvjet da ne pije antihistaminike barem 10 dana, pa će i otorinolaringologu stvari biti jasnije.
Možete mi se javiti na mail: bibice@live.com.