Astma

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Disanje

dijana3008986

Poštovani, imam problem sa disanjem zadnjih 2mj. Uradila sam rtg pluća prije godinu dana, i sve je uredno.. Napravila sam također spirometriju prije dvije godine, sve uredno. Također napominjem da imam problem sa kralježnicom, također sam ju snimila, u lumbalnom dijelu blaga skolioza, a vratna kralježnica mi je STALNO u bolovima, i doktor mi zapravo nije točno rekao što imam kad sam ju također snimila, nego kao uredno, ali početak nečega-kasnije ću imati problema.. Dakle, također svakodnevno imam neke mučnine i vrtoglavice.. Boli me pri rubovima oba rebara dolje, i također kičma točno iza pluća cijelih..Htjela sam se malo više rekreirati no nemogu zbog disanja teško mi je disati, hvatati zrak do kraja, cijelo vrijeme zijevam. Prije 5 godina sam pala na glavu i odmah nakon toga popvraćala dvaput, no kasnie mi je bilo dobro pa nisam reagirala. Savjet!

Darko Richter, dr. med.

Kada netko ima smetnje, a svi nalazi u svezi s tim smetnjama su uredni (RTG pluća, spirometrija), onda ili ima neuhvatljive povremene smetnje, ili nema smetnje. Ja to odavde ne mogu znati.
Zašto to pitanje stavljate pod Alergije?

Darko Richter, dr. med.

Pardon, zašto to postavljate na forum Astme (ne Alergije)?
Zbog čega mislite da je astma?
Puno više se čini da imate smetnje cirkulacije kroz vratnu kralježnicu zbor, najvjerojatnije, cervikalne (vratne) spondilopatije.

dijana3008986

postavila sam ovdje jer sam sumnjala da je neka vrsta alergije pošto me i sinusi muče i glavobolje,tj. pritisak u tom području.

Darko Richter, dr. med.

U patologiju sinusa ne vjerujem niti kada mi to kaže ORL, a nije napravljena neka radiološka slika, najbolje CT sinusa.
No, glavobolje su posljedica cirkulacijskih poremećaja u vratu, i to vrlo poznate.