Astma

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Koje pretrage?

Twinolina

Poštovani!
Molim Vas da mi odgovorite na koje (u uputi piše inhalacijske) alergene treba napraviti spec. IgE iz krvi za slijedeću kontrolu (kod Vas). Radi se o dječaku kojem ste lani u 6.mj s njegovih 2god i 10mj dijagnosticirali alerg. astmu zbog čestih bronhoopstrukcija u virozama, uk. IgE je bio 121,a specif. na bjelanjak klasa 3. Na Flixotideu 50 je 2 x 1 potisak i od tada nije imao NITI JEDNU opstrukciju!!! (BRAVO!) Pitam Vas kako bih došla s traženim nalazima na slijedeći pregled kojeg imamo za mjesec dana.
Unaprijed zahvaljujem.

Darko Richter, dr. med.

Trebalo bi učiniti: opet uk. IgE i spec. IgE na bjelanjak, a od inhalacijskih: grinju (d1) i Dactylis - oštriku (g3) ili Phleum -mačicu (mislim da je oznaka g1)., zatim brezu (t - ne znam koji broj).