Astma

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Objašnjenje nalaza

maja1906

Poštovani, trebam da mi pojasnite nalaz.
(S) Imunoglobulin E ( Rezultat je: 78.9 ) , a ref. interval <70
ECP ( Rezultat je: 11.1) , a ref. interval je 2-20. Metoda -FEIA
( d1) Dermatophagoides pteronyssinus ( Rezultat je: 14.7), a ref. interval je : <0.35 Klasa 3
( d2) Dermatophagoides farinae ( Rezultat je: 7.06) , a ref. interval je: < 0.35 Klasa 3
f1) Bjelanjak ( rezulutat je 13.2 ) a ref. interval je : < 0.35 Klasa 2
( f2) Kravlje mlijeko ( rezultat je < 0.35 ) , a ref. interval je : < 0.35 Klasa 0
(t3) Breza ( rezultat je : 0.35 ) , a ref. interval je: < 0.35 Klasa 0.
( t4) Lijeska ( rezultat je : 0.35) , a ref. interval je : < 0.35 Klasa 0.

Darko Richter, dr. med.

Onaj čije je to, ima IgE protutijuela ne dvije grinje i bjelanjak.

maja1906

To je moj sin od 16 mjeseci, no nisam Vas skužila što znači : " ne dvije grinje i bjelanjak"
To je bio alergo test .

Darko Richter, dr. med.

Tipfeler, nije "ne", nego "na": na dvije grinje i bjelanjak.

maja1906

Da li to se podrazumijeva bjelanjak ( da ne smije kekse nikakve niti ništa s tim ) ili čisto jaje pa bjelanjak . A na koje to se odnosi ( dvije grinje) kako ste naveli?

Darko Richter, dr. med.

Da li smije, ili ne smije, ne ovisi o nalazu.
Dvije grinje su: Dermatophagoides pteronyssinus i Dermatophaoides farinae.