Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

odbijanje cjepiva

sandra

Imam li kao roditelj pravo odbiti cijepiti dijete? Odnosno, kad smo vec dovedeni u situaciju da sami izabiremo cjepivo, mozemo li ga odbiti ili odgoditi u odnosu na propisani plan cjepljenja?

Dr. Darko Richter

Vi imate pravo na sve, ali je pitanje što je pametno. Mislim da je dosta glupo odgađati cjepiva ako za to nema medicinskog razloga. Također je dosta glupo odbijati cijepljenje, i opet, ako za to nema medicinskog razloga. Ali, nije glupo, za svoje novce, uzeti najbolje cjepivo.