Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Engerix i v. kozice

Bianka

Postovani,

molila bi Vas za misljenje.
Moja kcer od 3 godine cijepljena je Engerix-om:
1. doza 24.05.
2. doza 29.06.
za 3. dozu je pedijatrica rekla da dodemo par dana prije Bozica.
Ovih dana je bila izlozena virusu vodenih kozica u vrticu, zanima me, da li bi preporucili cijepiti je 3. dozom jer mozda ce biti u inkubaciji?
Da li je bolje cijepljenje odgoditi za sijecanj kada ce vrijeme pokazati da li se zarazila?
Postoji li mogucnost komplikacija, ako je cijepimo, a nakon nekoliko dana dobije v. kozice?

Unaprijed hvala na trudu i vremenu.

Darko Richter, dr. med.

Nema nikakve žurbe za Engerix, i bolje je pričekati siječanj. Inkubacija je obično 2-3 tjedna.

Bianka

Hvala na brzom odgovoru.