Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

gripa

ozut

Poštovani!
Da li je već kasno za cijepljenje 1-godišnjeg djeteta protiv gripe i da li mora biti potpuno zdravo da se cijepi?

Dr. Darko Richter

Nije kasno, a što to vama znači "potpuno" zdravo, ne mora i meni.

Fabijan

Zašto se liječnicima opće medicine ne plaća cijepljenje protiv gripe kad cjepivo košta 18 kuna, a ostatak do 35 kn (dakle 17 kn) je naplata rada koji je uključen u cijenu, a ne plaća se. Dapače, taj novac su dobijali u Javnom zdravstvu, jer su im ga liječnici op. med. donosili.

Dr. Darko Richter

Cjepivo kod veledrogerije košta baš 38 kn, koliko je meni poznato. Ali, zar je vrijedno razgovarati o toj cijeni? Odete na servis automibila i k'o ništa vam otmu 7-8000 kuna, za običan auto srednje klase. O čemu mi pričamo? A sviđa mi se i ona Hebrangova usporedba izdvajanja za telefonske račune, koje ispada nekoliko puta više po glavi hrvatskog stanovnika, nego za zdravstvo. Ja sam za izravno plaćanje, kao legalni oblik, tko hoće da se osigurava, neka se osigurava, i to je u redu. Što se nitko nije sjetio da svi uplaćuju doprinos za T-com, pa da telefoniramo do mile volje. To ne, nego baš za zdravstvo. Tako da za cipele i mobitele imamo više para. Tu se vidi sva bijeda u koju je zapao koncept humanitarnosti i solidarnosti u bolesti.