Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

krajnji rok

mama

Imam sina od 5 mj. Još uvijek nije cijepljen osim u bolnici protiv tuberkuloze.

Razlozi:

1.Prvo se njegovoj dr.nije sviđala reakcija na ovo gore navedeno cijepivo,jer joj se činilo da je previše crveno

2.Onda je to prošlo, pa je dobio "trodnevnu groznicu" i rekla nam je da se radi toga sad nesmije cijepiti narednih mjesec i pol

3. Sad će konačno i tih mjesec i po dana proći pa se nadam da će uskoro početi sa cijepljenjem

Međutim,postoji li neka dobna granica u kojoj treba dobiti prvo cijepivo da bi ih sve uspio dobiti tijekom prve godine.

Vjerojatno mora biti i određeni razmak među cijepljenjima.

Inače mi bi da ga cijepi sa 5 u 1 ali ona to ne želi

Dr. Darko Richter

Sada bi bilo jedino logično da se odmah cijepi s 3 doze "5 u 1", u razmacima od 4-6 tjedana. Nema nikakve gornje granice za cijepljenje, već samo donje, ispod koje određena cjepiva još ne mogu polučiti zaštitu.Gornje granice nema, i, ako kasni, treba ga što prije cijepiti. Ne znam što netkoima htjeti ili ne htjeti, jer roditelji imaju pravo izabrati izmešu vše mogućih i legalnih intervencija, a cjepivo "5 u 1" uredno je registrirano u Hrvatskoj, i u tome pravu ne može vas nitko ometati. Liječnik također imapravo postupiti kako mislida je najbolje, ali, tada možete promijeniti liječnika. I to je posve normalna pojava, i ne treba tu biti nikakvih "hard feelings".

mama

Puno hvala na odgovoru

Moram reći da se ja ne ljutim na doktoricu svog sina (koja usput rečeno nije ni pedijatrica nego liječnica opće prakse koja sa djecom radi dosta godina)

međutim živim u malom gradu, i nemam izbora za drugog liječnika za dijete

tako da će ga ona ipak cijepiti klasičnim cijepivom jer ona ne želi cijepiti sa 5 u 1.

Dr. Darko Richter

Ali zašto onda pitate, a izbora ionako nemate?

mama

Šta,zašto pitam???

Pitala sam samo za krajnji rok za prvo cijepivo,

ovo drugo su samo nažalost bile konstatacije.

Dr. Darko Richter

Što god da sam vam odgovorio, opet nemate izbora, već postupiti kako predlaže jedina vam liječnica, uključujući i za pitanje krajnjeg roka (kojeg nema, to smo utvrdili).

mama

Hvala doktore,ugodno večer vam želim