Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

KOLIKI RAZMAk????

kalista

Postovani doktore molim vas mozete mi odgovoriti koliko najvise vremana moze proci izmedju prve i druge doze cjepiva protiv hepatitisa B,odnosno engerix cjepiva!!!
naime moj sin je dobio to cjepivo u rodilistu i sa 3 ipo mjeseca je cjepljen samo 5 u 1 nije mi jasnoi zasto mu nije dala i engerix????Koliko vremena moze proc da se opet ne mora sve iznova ponavljati??'
I jos koliko vremena treba proci ako je dobio 5 u 1 da se opet moze cjepiti sa 5 u 1 i engerixom????unaprijed vam hvala!!!!

Darko Richter, dr. med.

Može proći koliko mu drago, no, preporučuje se razmak od najmanje 1 mj između prve i druge oze, te 4 mj. između prve i treće doze. To su minimumu, a maksimuma praktički nema. Može se nastaviti cijepiti Engerixom tamo gdje je stao. Npr., sada bi mogao dobiti 2. dozu, i odmah za 1 mj. 3. dozu. 5u1 nema s ovim veze.

kalista

A sto se tice 5 u 1 koliko moze vremena proci da ne mora sve iznova ponavljati jer je vec proslo 2 ipo mjeseca i nikako uhvatit da je dijete zdravo ili kaslje,fibra,curi nosic itd???Jel postoji koliki je maximum???Hvala vam na odgovorima!!!

Darko Richter, dr. med.

Kad stigne, stigne. Međutim, ovo pimplanje s ne-cijepljenjem je jednostavno znak da ga netko ne želi cijepiti, ili vi, ili doktorica. Dogovorite se, i cijepite dijete. Ne koristi mu da se cijepi s 90 godina.

kalista

Doktore hvala na odgovorima!!!
A moja doktorica je malo nemarna prema svemu pa tako i cjepljenju,neki dan sam ga dovela na kontrolu i pio je treci dan klavocin ona je to zaboravila iako je imala karton ispred sebe i kaze idemo ga cjepiti!!!Nije normalna koliko jam znam djete se se smije cjepiti kad je bolesno,sa fibrom i jos pije antibiotik!!da ona to sve zna objasnit pitala bi ju al je cudna strasno,u svom je svijetu!!Nazalost al tako je!!hvala jos jednom!!

Darko Richter, dr. med.

Antibiotik nij enikakva kontraindikacija za cijepljenje, ako je dijete već bez temperature. Šteta da se propustili to cijepljenje. Sami si komplicirate život.

kiki95

koliko vremena bi moralo proci, nakon kure antibiotika,do cjepljenja?Redovno cjepljenje PPd bi trebalo biti u ponedjeljak27.10.,a kcer mi je zavrsila kuru sumameda 7.10..Trenutno je zdrava(danas sistematski pregledana).

Darko Richter, dr. med.

Ja ne znam koliko puta nekim ljudima treba neke stvari reći. Ponovit ću odgovor od prošlog pitanja:

"Antibiotik nije nikakva kontraindikacija za cijepljenje, ako je dijete već bez temperature."

Ako je tako, i ako smo to shvatili, kakve veze ima razmak, kada ga uopće ne mora biti? I, očito, ako je ovo točno, onda se dijete može cijepiti i dok prima antibiotik, ako su prošli znakovi akutne bolesti. Ali, po vama, izgleda da bi najbolje bilo da bude 100 godina,ili da se u svijetu dokine proizvodnja antibiotika da se vaše dijete uzmogne cijepiti.
Usput, PPD nije nikakvo cijepljenje.

kiki95

pitanje postavljeno iz razloga sto je skolska lijecnica rekla da se ne smije cijepiti, a meni je bilo cudno.Hvala na odgovoru.

Darko Richter, dr. med.

Ali, PPD n ije nikakvo cijepljenje. Taj PPD ste izustili tek u prošlom postu.
PPD je testiranje preosjetljivosti na tuberkulonznu klicu. Niti njemu, međutim, antibiotik ne smeta.