Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

prevenar

Mia

Poštovani,

imam bebu od 6. mjeseci koja je ugrožena od pneumokoka od starijeg 7. godišnjeg brata koji je cijepljen Pneumo cjepivom i vječito mu ide gusta zelena sekrecija iz nosa, ali od kada je cijepljen rijetko obolijeva. Uglavnom uvali bakteriju meni i suprugu pa ćemo se i mi cijepiti. Beba je već bila jako bolesna na dišne putove sa zelenkastom sekrecijom iz nosa i jakim bakterijskim bronhitisom. Ima li ga smisla cijepiti Prevenarom ?

Zahvaljujem na odgovoru.

Dr. Darko Richter

Ima, a kada vam pođe za rukom nabaviti Prevenar, molim vas da nam svima javite gdje, kako i za koliko. Ja bih pokušao u Lobo-pharnu, Dolac 9/II. kat, u Zagrebu.Treba vam privatni recept.

mia

Lobo nabavlja cjepivo uz recept u roku 7 dana, po cijeni cca 80 EUR za dozu. Koliko doza je potrebno i kada da dam cijepiti dijete?

pozdrav

Dr. Darko Richter

U prvoj godini treba vam 3 cijepljenja, a ztim se daje još jedno u drugoj godini. Cijepiti odmah, 3 doze u razmacima od 1 mj., te zatim sa 15-18 mj.

Splicanka

Postovanje!

Dijete mi ima 7 mjeseci i trebao bi dobiti cijepivo prevenar.Inace zivimo u Austriji.Kakve su reakcije na to cijepivo i sto mogu ocekivati kod tog cijepiva?Kada se primi prvo cijepivo, u kojem vremnskom intervalu se daje drugo ?
Unaprijed hvala!

Darko Richter, dr. med.

Nema nikakvih posebnih nuspojava. Ako je do sada dobio DTP, onda znate koje su moguće nuspojave. S obzirom da malo kasni, ali je još uvijek mlađe od 12 mj. dobiva 3 inejckije u razmacije od najmanje 4 tjedna, a u drugoj goidni, kao i svi ostali, docjepljuje se s 12-15 mj. To je sve.

vanja76

Večer!

Imam blizance stare 16 mjeseci krenuli su u jaslice i željela bi ih cjepiti Prevenarom ? Kako ih cjepiti ili je kasno za njihovu dob?

Hvala unaprijed.

Darko Richter, dr. med.

Svakog s po 2 doze, u razmaku od 2 mjeseca.

Darko Richter, dr. med.

Svakog s po 2 doze, u razmaku od 2 mj.