Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Redoslijed cjepljenja

ozut

Mog sina, skoro trogodišnjaka, sam odlučila cjepiti protiv gripe (koje cjepivo??), pneumom 23, i varilrixom. Koliko sam iz prijašnjih postova uspjela shvatiti moglo bi se cjepiti sve odjednom , ali vi to ne preporučate. Molila bih vas da mi napravite raspored i razmak među cjepivima s obzirom da u prosincu krećemo u vrtić i htjeli bi ga što više zaštititi.

Darko Richter, dr. med.

Najprije Pneumo 23 i gripa (Vaxigrip Pediatric) o istoj prvoj viziti (što prije), zatim za 4 tjedna drugu dozu Vaxigrip Pediatric, i o istoj toj drugoj viziti dati Varilrix. Zaštita od Pneuma 23 postoji već 3 tjedna od injekcije, a od gripe i kozica, 3 tjedna nakon kompletiranja tih cijepljenja.