Kontracepcija

Alisma kontracepcijske pilule

tajci07

Postovana doktorice,

nakon pilule za dan poslije, odlucila sam prijeci na redovnu OHC. Buduci da studiram u Austriji, otisla sam ovdje ginekologu. Obavio je samo ultrazvuk i postavio niz pitanja prema kojima je zakljucio da daljnje nalaze nije potrebno obavljat. Dao mi je kontracepcijske pilule Alisma koje sadrze 2mg Cyproteronacetata i 35mikrog Ethinylestradiola. U uputstvima pise da se koriste za lijecenje akni i bolnih menstruacija te kao kontracepcija. Ono sto me zanima jest, sto bi ste Vi rekli o ovim pilulama i bi li po Vasem misljenju bilo bolje da uzimam Logest koji je nizehormonski od ovih. Naime, s Logestom sam mislila poceti prije incidenta sa day after pill pa ih imam ovdje uz sebe samo sa otvorenom kutijom zbog upustava koje sam citala. Tabla s pilulama je citava. I da, na pilule sam se odlucila iskljucivo zbog zastite ( ne zbog akni ili bolne menge).

Unaprijed Vam zahvaljujem.

Natalija Beljo, dr. med.

Ja bih radije Logest.

tajci07

Hvala Vam. To sto je kutija otvorena vec oko 2mjeseca nije vazno ako je tabla citava?
P.S. Gledala sam dolje na ovoj str. video klipove o k. pilulama gdje doktor govori da nije preporucljivo uzimanje pilula djevojkama koje imaju putovanja dulja od 8-10h. Naime ja skoro svakog mjeseca imam putovanja od oko 13h. Smijem li to zanemariti?

Natalija Beljo, dr. med.

Moje pacijentice mi se nisu žalile na neke smetnje pa nadam se nećet ni Vi.