Kontracepcija

antibiotici

malaifka

Poštovana doktorice,

pijem Yasmin 2,5 godine, a sad sam zbog upale pila Xorimax 500 mg 11 dana, od 2. do 12. prosinca. Prvu tabletu antibiotika uzela sam s 20. tabletom Yasmina, pila antibiotike tijekom pauze, a zadnju uzela s 2. tabletom Yasmina. Dakle, od završetka uzimanja antibiotika do danas popila sam 6 tableta Yasmina. Zanima me koliko još moram koristiti dodatnu zaštitu? Unaprijed hvala na odgovoru.

Natalija Beljo, dr. med.

Ako ga više ne pijete ne trebate dodatnu zaštitu.

oleska10

Poštovana doktorice,
prije nekoliko dana sam počela piti antibiotik Klavocin i nakon toga imala odnos.
Već godinama pijem Logest i pri tome ne koristimo dodatnu zaštitu.
Ove antibiotike sam pila i ranije (također dok sam pila pilule, ali nisam sigurna dal je to bilo u razdoblju
pauze od sedam dana ili nije).
Zanima me kolike su mogućnosti neželjene trudnoće i treba li tijekom uzimanja antibiotika
koristiti i dodatnu zaštitu?
Unaprijed zahvaljujem!

blue6

Poštovana!
Propisana mi je terapija sa Lekoklarom 500mg tjedan dana. Uzimam po jednu tabletu svakih 12 sati. Uz to kao kontracepciju koristim Lyndinette 20. Zanima me kakvo je djelovanje antibiotika na kontracepciju? Hoći li nakon uzimanja Lekoklara još tjedan dana morati biti pod dodatnom zaštitom bez obzira na kontracepciju ili je to potrebno samo za vrijeme uzimanja antibiotika?
Unaprijed Vam hvala!!
Lijepi pozdrav!

Natalija Beljo, dr. med.

deska10 Dodatna zaštita.
blue6 Za vrijeme uzimanja antibiotika dodatna zaštita.

Samsung11

Postovanje,

Pocela sam piti Hyramicin kapsule zbog infekcije na vratu, a vec godinu dana pijem Diane 35. Zanima me da li Hyramicin kapsule uticu na smanjenu kontracepciju?

Hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Kondom dok pijete antibiotik.

jelenaa098

Poštovani happy
Imam jedno pitanje, pijem lindynette 20 popila sam 12 tableta no prehladila sam se i doktor mi je prepisao antibiotik amalcin 500mg (16 kapsula) dok pijem antibiotik znam da trebam koristit dodatnu zastitu (kondom). Zanima me kada prestanem piti antibiotike dali cu biti zasticena i dali mi je zastita smanjena?ili da nastavim koristiti dodatnu zastitu?! Zahvaljujem unaprijed! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste. Ne treba dodatna zaštita.

ivakk1

Poštovani,

Pijem Lindynette 20 i danas mi je 7.tableta iz blistera. Danas sam se razboljela i doktor mi je prepisao antibiotik. Prije dva dana sam imala nezaštićen odnos pa me zanima, ukoliko danas počnem piti antibiotik i smanji mi se zaštita, da li postoji mogućnost za trudnoću zbog tog odnosa prije dva dana pošto spermiji mogu preživjeti u tijelu žene i do 5 dana. Ukoliko da, kada preporučate da počnem s terapijom? I da li smijem popiti barem neku tabletu protiv prehlade poput Maxflua?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

O kojem antibiotiku je riječ ? Najvažniju stvar niste napisali.

majall

Poštovani,
pijem Lindynette 20 i danas sam zbog upale dobila antibiotik Zinnat, Gyno-Daktarin vagitrije i Daktarin kremu.
Pošto za 4 dana trebam dobiti mjesečnicu, zanima me da li je pametnije s terapijom pričektati dok mjesečnica ne prođe
jer neću stići iskoristiti sve vagitorije ili da krenem danas pa ostatak iskoristim kad mjesečnica prođe? Ili mogu antibiotik popiti sad,
a vagitorije i kremu koristiti nakon mjesečnice ili se sve treba istovremeno? Ne osjećam nikakve tegobe pa mi nije problem pričekati još tjedan dana.
Također, zanima me da li Zinnat umanjuje djelovanje Lindynetta?
Hvala

majall

Te koliko dana bi se partner trebao mazati Daktarin kremom? Ispričavam se na puno pitanja, ali moj ginekolog mi nažalost ništa nije objasnio..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Zinat krenite sada kao i kremu a vaginalete po završetku menstruacije. Ne umanjuje.
(Maja)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Partner nek se maže kroz 5 dana.

anchee

Poštovani,
pijem Yaz tablete već 3 mjeseca. U međuvremenu sam dobila upalu mjehura i doktorica mi je propisala Klavocin bid (1mg) dvije teblete na dan. Zanima me koliko to utječe na smanjenje kontracepcije.

Unaprijed zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje se učinak djelovanja pilula.

jelenaa098

Postovani!
Doktorica mi je prepisala tablete cefalexin alkaloid 500 mg koje se piju svakih 12 sati.Pijem lindynette 20 dok sam pila antibiotike koristila sam dodatnu zastitu, prestala sam ih piti i sad me zanima dali mi je zastita smanjena ili da nastavim koristi dodatnu zastitu?! Unaprijed vam hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dodatna zaštita.

Keko00

Poštovani,
Zbog upale sinusa dobila sam Klavocin Bid 1G, pijem Belaru prvi mjesec, još su mi 4 do kraja blistera i zanima me je li je smanjena učinkovitost i dali treba dodatna zaštita?
Unaprijed hvala na odgovoru.