Kontracepcija

Antibiotici i kontracepcijske tablete

Abembo

Poštovana,
molila bih Vas za savjet.
Pijem Diane 35 i danas mi je 4. dan pauze.U subotu bih trebala popiti prvu tabletu iz novog blistera.
Tablete pijem u 8 sati navečer, a ujutro u 9 bih trebala popiti zadnji antibiotik.
pijem Novuroxim 500 mg zbog upale grla, svakih 12 sati po jednu, 5 dana.
Zanima me da li bih trebala koristiti dodatnu zaštitu i ako da, koliko dugo?
Hvala unaprijed happy

Natalija Beljo, dr. med.

Kako je zadnji ne trebate dodatnu zaštitu.

anamarija345

Poštovani,
molim vas da mi napišete može li jednokratna doza antibiotika (Klavocin) smanjiti učinak konracepcijskih pilula Logest?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne može.

anamarija345

Hvala Vam! Postovani, molim vas jos samo jedan odgovor. Na forumu pisete da Klavocin ne umanjuje ucinak pilula, no zasto na uputi za Klavocin pise da se javimo lijecniku ukoliko istovremeno uzimamo ta dva lijeka?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pustite vi to što piše. Klavocin nije u skupini lijekova koji umanjuju učinak oralnih kontraceptiva.

andela111

Jučer sam počela piti klavocin zbog upale mokraćnih puteva a trebam ga piti tjedan dana i trenutno sam na 5. tableti Rosanelle kontracepcijskih tableta. Trebam li za vrijeme i nakon pijenja antibiotika koristiti dodatnu zaštitu od trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dodatna zaštita.