Kontracepcija

cilest

ana7

Pijem Cilest vec 4 godine.Nikad nije bilo nikakvih problema i potpuno mi odgovaraju.Moj ginekolog smatra da nije potrebno praviti pauze ako nema nikakvih smetnji, dok sam od drugih cula da bi bilo dobro napraviti pauzu svako 1 god.Vidim da su misljenja podjeljena pa me zanima vase misljenje. hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nije to moje mišljenje, niti mišljenje vašeg ginekologa: to je već duže vremena svjetski stav, formiran na osnovu nebrojenih istraživanja, da pauza koristi samo tome da žena ostane neželjeno trudna. Ovi koji vam savjetuju pauzu su neinformirani.