Kontracepcija

Dan poslije i hormonska pretraga krvi

malla

Spavala sam bez zastite s momkon 14.3 a 18.3 trebam dobiti stvari.Nije svrsio u meni ali sam popila 3+2 dozu Cilest tableta. Znam da ove tablete uzrokuju hormonsku promjenu ali, obizirom da bih trebala ici vadit krv za pregledat hormone 25,03 zanima me hoce li mi ovo utjecat na krvnu sliku? ako hoce na ovu otprilike kada bi mogla ici na tu pretragu da dobijem tocnu sliku?. Zahvaljujem

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ženskispolni hormoni se "pregledavaju" isključivo između drugog i petog dana ciklusa, nekad i 21. dana ciklusa. Ako je taj vaš 25.3. dvadeset i prvi dan ciklusa, nemojte ići jer će Cilest poremetit nalaz. Ako je to novi ciklus, 2-5 dan, možete.

malla

Trebam ici vaditi krv jer me dermatolog uputio zbog problema s lice.. A krv bih trebala vaditi izmedu 5-8 dana od pocetka ciklusa.. To bi bio taj 24-25.3.. I zanima me hoce li se na kontrolnom pregledu u ginekologa vidjeti da sam popila te pilule?
Zahvaljujem

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Neće.