Kontracepcija

diane 35 i alkohol

mia88

Poštovana doktorice!

Imam jedan problem! Popila sam pilulu oko 13 sati, a oko 13:15 jedan pelinkovac. Recite mi jeli učinak te pilule sada izgubljen i kako da postupam?

Nataša Šemnički, dr. med.

mia88 ,

tako mala količina alkohola nama učinak na metabolizam kontraceptiva.

L.p.

Klaudija25

zanima me ako popijem vecu kolicinu alkohola a nekoliko sati prije toga kontracepcijsku tabletu,da li to smanjuje zastitu od trudnoce,ako smanjuje koliko dugo se mora koristiti dodatna zastita?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smanjuje svakako. Par dana.

anamarija345

Postovani, je li smanjena zastita Logesta ukoliko sam popila casu vina(1.5 dl) ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije.