Kontracepcija

Diane 35- zbunjena

zbunjena007

Poštovani,
Pijem Diane35 već 5 godina i moj ginekolog je odlučio da bi bilo vrijeme za pauzu i da to bude dva mjeseca. Međutim, meni menstruacija još uvijek ne dolazi. Imam simptome PMS-a, ali od menge ni "m". Osjećam tu i tamo neki podrazaj u području zdjelice i jajnika, no ništa se ne dešava. Napominjem da sam počela piti pilule zbog policisticnih jajnika i da su mi menstruacije prije nenormalno puno kasnile(do 9 mjeseci). Nadalje, dečko i ja smo imali spolne odnose tijekom ove pauze gdje je on par puta stavio penis u mene bez kondoma, no nakon toga je stavio kondom i usput svrsavao izvan mene, sa kondomom. Postoji li mogućnost da sam trudna? Osobno sumnjam da sam trudna, jer nemam niti jedan simptom trudnoce i dečko i ja smo pazili oko svega ovoga (on je urinirao nakon svakog spolnog odnosa i samo jednom se dogodilo da smo dva puta za redom imali spolni odnos). Treće i zadnje pitanje je ustvari, što ako ne dobijem menstruaciju do doba kad bih trebala piti pilule ponovno? Hoće li mi onda ginekolog morati propisati nešto da mi potakne menstruaciju ili nešto drugo? Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći prema opisanom. Savjetujem gestagene preparate za izazivanje menstruacije i vraćanje pilulama.

zbunjena007

Poštovani,
Da možda pricekam još nekih 2 tjedna da vidim kako se situacija razvije, hoću mi dobiti menstruaciju ili ne ili da odmah odem?
Lijepi pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete još malo pričekati.

zekoslav712

Pozdrav!

Jucer mi je ginekolog prepisao Diane 35 i danas sam ih pocela piti jer sam jutros dobila menstruaciju. Citala sam uputu o lijeku i u uputi pise da se Diane koristi u lijecenju koznih bolesti. Jos pise da iako imaju kontraceptivno djelovanje,ne treba ih koristiti iskljucivo za kontrolu zaceca.. zanima me je li to istina i jesam li zasticena od nezeljene trudnoce dok pijem pilule? Moze li partner ejakulirati u mene? I zanima me ima li alkohol kakav utjecaj na pilule?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste od trudnoće. Ako redovito i na vrijeme uzimate, svakako da možete imati odnose s ejakulacijom.

zekoslav712

Hvala big-smile

I jos samo jedno pitanje..jucer sam popila prvu tabletu i danas mi je mjesecnica nestala,uopce je nema..je li to normalno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno.