Kontracepcija

helex i logest

mery2006

poštovana doktorice..
imam 20 god i zadnja dva dana popila sam po jednu tabletu helex-a, jer mi je to dokt preporučio kao terapiju za moje "slabe živce" .
uporedo s tim zadnja dva dana sam popila i zadnje dvije tabl. logesta...da li helex ima ikakve negativne učinke na zaštitu ili će imati učinka na ciklus koji trebam dobiti u sljedećih 7 dana. hvala na odgovoru!

Natalija Beljo, dr. med.

Od dvije tablete neće biti ništa.

Luce28

da se nadovežem na ovu temu, samo što mene zanima Helex 0,25mg i trinovum.
zbog smrtnog slučaja u obitelji, davali su mi normabele, sad kad sam već primirena doktorica mi je dala helex 0,25mg. koji ne pijem stalno, već prema potrebi. nekad prođe 5 dana da ne popijem, nekad u 3 dana svaki dan jednu. zanima me, u kojoj količini helex smanjuje djelotvornost pilula?
i još nešto, ponekad prakticiram starinski recept sodu bir. zanima me da li njezina lužnatost utječe na pilule?
hvala puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Povremeno uzimanje ne umanjuje učinak pilula.