Kontracepcija

Izostanak menstruacije.

Velika27

Postovani..Zanima me dali svaki izostanak menstruacije nuzno znaci i izostanak ovulacije...Pijem tablete eglonyl i ne dobivam menstruaciu,,ali svaki mjesec imam menstrualne bolove...hvala vam lijepa unaprijed.

Natalija Beljo, dr. med.

Ne.

lbulj1

Poštovani,
ciklus mi je uvijek bio neregularan, iako ga imam već 7 godina. Zbog toga sam pila, po preporuci ginekologa, prvo Duphaston 15 dana, duplu dozu, menstruacija mi je došla 4 dana nakon što sam ih prestala piti. Onda sam počela piti kontracepcijske pilule Lindynette 30, popila sam jednu kutiju, pa napravila pauzu od 7 dana, i opet počela piti novu kutiju, ali mi je menstruacija izostala. U toj pauzi od sedam dana sam imala dosta obilan smećkasti iscjedak, ali me ništa nije bolilo, pms je izostao, iako ga uvijek imam. Postoji li razlog za brigu?

Natalija Beljo, dr. med.

I to smečkasto je bila mjesečnica tako da sve ok.

lejka00

Imam 17 god. i s deckom sam imala odnos s deckom bez zastite (6 dana nakon zavrsetka zadnje menstruacije)..inace imam redoviti ciklus (28,29 dana), al mi sad kasni 4 dana..
2tj.nakon odnosa sam posjetila ginekologa i on je rekao da nisam trudna.zanima me kolko je to sigurno i dal je moguce da mi onda kasni zbog stresa? hvala unaprijed

Natalija Beljo, dr. med.

Stres može utjecati na ciklus.