Kontracepcija

Jel moguće zatrudnjeti bez ejakulacije?

ccr

Hvala Vam najljepša... Uzela sam pilulu za dan poslije unutar 72h, pa se nadam da ce biti u redu! Još jednom, hvala!

malecka123456

Treba mi pomoc,imam 17 godina i prije neko jutro na dojci sam vidjela neku tecnost iz bradavice kao kapljica,neka providna tecnost,da li imam razloga za brigu,to mi se nikad do sad nije javilo?

Natalija Beljo, dr. med.

Odgovorila po drugim topicom.

Mara Bubamara

Poštovana, čitam Forum i ne mogu da nađem odgovor koji mi treba (možda nisam dovoljno odgovora iščitala, ali jesam jako puno)
Naime, momak i ja smo imali odnose u nizu i interesuje me koja je vjerovatnoća da sam ostala trudna. Nakon prvog odnosa napravili smo pauzu sat vremena, da bi on ušao u mene bez kondoma, ali ga je kasnije stavio. Ono što me zanima jeste koliko spermatozoidi mogu da prežive na vazduhu, tj. da li je moguće da su nakon tih sat vremena i dalje bili "korisni"?
Bila sam u plodnim danima, do sada nisam imala djecu i ne želim ih još mada imam 35 godina
Unaprijed hvala na odgovoru
Izvinjavam se ako je na ovakvo pitanje već odgovoreno

Natalija Beljo, dr. med.

U rodnici mogu "preživjeti" 72 sata.

Mara Bubamara

A van rodnice? Kolika je šansa da su funkcionalni nakon sat vremena na vazduhu?

Mara Bubamara

Samo želim da dodam da imam mučninu laganu tupu ceo dan, boli me donji stomak tupo isto ceo dan kao da sam već dobila i imam groznicu.... Radila sam test za trudnoću i negativan je. U pms su sam, danas mi je 23 dan ciklusa i ne verujem da mi je ovako jak pms. Nikada nije bio.

Natalija Beljo, dr. med.

Ne duže od sat vremena, ako je test negativan , a tek je 23 dan ciklusa mislim da ste ga radili prerano.

Mara Bubamara

Hvala vam, meni je ciklus na 20-22 dana. Stigla mi je mjesečnica, pa ću nakon nje kod ginekologa na pregled da vidim što sam imala mučnine i vrtoglavice.
Hvala još jednom.

fcb86

Imam jedno pitanje na koje ste mozda vec ranije odgovorili u nekim postovima, ali zamolio bih Vas da mi odgovorite ako mozete. Imao sam odnose s djevojkom, nisam ejakulirao u vaginu tj. nikako, jer sam na vrijeme 'reagovao', ali sam osjetio tzv. preejakularnu tecnost koja je izasla u maloj kolicini...interesuje me da li postoji mogucnost da djevojka zatrudni obzirom da sam napravio malu 'pauzu' (kad sam osjetio tu tecnost) pa sam nastavio seksualni odnos poslije toga? mozda pitanje nije bas najbolje formulisano, ali nadam se da cete me ipak razumjeti. Hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Ako su bili plodni dani postoji mogućnost tako da ako joj kasni neka napravi test.

fcb86

Dan poslije odnosa je osjetila bolove u stomaku i kaze mi kako su u pitanju 'zenski problemi' i kako ce ubrzo dobiti...bez obzira na sve to, da li imam razloga za brigu posto me to sve jako muci i imam nesanicu zbog toga? Hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Sad je ona ta koja zna kakve ima simptome tako da joj vjerujte.

idekica17

Poštovani, prvi spolni odnos imala sam s 14 godina, trenutno imam 15. Do sada nije bilo nikakvih problema jer ja i dečko uvijek koristimo zaštitu. Par puta sam imala odnos i odmah nakon dobila mjesečnicu. Nadam se da mi možete dati nekakav sigurni savjet. Dečko i ja imamo redovite spolne odnose, pa ne znam je li to bas zdravo. Je li istina da grudi prestaju rasti nakon spolnog odnosa? Možete li mi reći ako nešto krivo radim? Hvala najljepša. Nadam se da ćete mi brzo odgovoriti.

Natalija Beljo, dr. med.

Odnos nema veze s rastom grudi i trebali bi razmisliti o kontracepciji s obzirom da imate 15 godina i da ponekad prakticirate odnos bez zaštite. Nadam se da ste unutar tih godinu dana napravili i svoj prvi ginekološki pregled, jer ako niste vrijeme je.

b u c o

Poštovani,
moj trenutni dečko odbija koristiti kondome, tako da do sada još uvijek nije bilo spolnog odnosa, jer ga ja odbijam imati bez zaštite, pa prakticiramo trenutno samo oralni. (kontracepcijske nisam još uzimala, tek planiram)... Međutim, prošli tjedan su bili moji plodni dani, i tokom predigre libido je prevladao zdrav razum i došlo je do penetracije bez zaštite, iako vrlo kratko, nekih 15-ak sekundi (dakle penetrirao je nekih 6 puta). Brzo sam postala svjesna opasnosti te sam sama prekinula seks. Molim vas, recite mi, koja je šansa trudnoće u ovom slučaju, uzevši u obzir da je do penetracije došlo vrlo brzo, dakle prije ikakvog oralnog seksa ili trljanja... ??? I koliko su kontracepcijske pilule sigurne u vrijeme plodnih dana???? On me uvjerava da nema šanse da je išta 'pobjeglo', ali uzevši u obzir nerazumijevanje musških prema ženinom strahu od trudnoće, ne mogu u to vjerovati, pa me zanima vaš odgovor...
Pozdrav!

Natalija Beljo, dr. med.

Svakako razgovarajte sa svojim ginekologom oko kontracepcije. U vašem slučaju za tako kratko nije moglo biti ništa.

Smoki

Rodila sam prije 3 mjeseca.
Sad imam strah od sljedeće trudnoće.
Muž i ja imali smo spolni odnos 3 dana nakon završetka moje menstruacije.
Menstruacija mi je počela 14.1., a odnos bez zaštite je bio 21.1.
Odnos je bio bez zaštite, ali sa prekinutim snošajem.
Nakon dva sata imali smo ponovno odnos, također bez zaštite.
Ali muž je samo malo i kratko penetrirao u mene, obzirom da NIJE MOKRIO između dva odnosa.
Zanima me sad, kolika je vjerojatnost da sam trudna?
Jučer sam pravila test, negativan je.
Unaprijed hvala na odgovoru!

Natalija Beljo, dr. med.

Ponovite test 14 dana od odnosa.

AlisaVon

Zdravo . Imala sam odnos sa deckom 28.1. i kondom je u jendom trnutku spao, pa posto je bio mrak uzeli smo novi i nastavili. Kasnije je ispotavilo da je ostao u meni pa se u meni budi strah od trudnoce. Mjesecnicu sam imala zadnji put 28.12, ali mi inace nisu redovne. Postoji li mogucnost da sam trudna i sta mislite da je najbolje da uradim kako bih na vrijeme saznala?