Kontracepcija

Kontracepcija i fibrinogen

stara

Poštovani,
prije nekoliko dana ginekolog me je uputio na izradu krvne slike u svrhu prepisivanja hormonalne kontracepcije.
Svi nalazi su uredni i u normalnim vrijednostima osim fibrinogena koji je 6,1.
Partner i ja želimo planirati obitelj i hormonalna kontracepcija, točnije flasteri bili bi idealni za nas dvoje.
Pošto mi je jedan jajnik slabiji od drugog, prirodno planirenje trudnoće (ili netrudnoće) je vrlo nepouzdano.
Inače imam manjak željeza u krvi koji uspješno kontroliram cijeli život.
Da li je rizik od tromboze uistinu tako velik? I kolko bi stvarno štetno bilo da barem u sljedeće dvije godine koristim hormonalnu kontracepciju?
Unaprijed hvala! happy

Nataša Šemnički, dr. med.

stara,

uz takav fibrinogen da, osobito uz Evra flastere. Potražite još mišljenje hematologa.
Ono što dolazi u obzir su Cerazetta tabltee uz strogu kondrolu fibrinogene.

l.p.