Kontracepcija

lindynette 20

itanata123

Postovani! Pocela sam piti Lindynette 20 prije 12 dana,prvu tabletu sam uzela prvi dan menstruacije.Sada je vec 12.dan od kada sam dobila menstruaciju i jos uvijek krvarim.Inace imam obilne i duze menstruacije(7-8 dana) ali nikada nisam krvarila ovoliko dugo.Zadnjih 5 dana mi je krv tamno smeđe boje i imam dosta ugrusaka.Zanima da li je to normalno s obzirom da sam tek pocela piti pilule i koliko bi krvarenja jos trebala potrajati.Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uobičajno je kod započinjanja uzimanja. Može se pritegnuti na cijeli mjesec. Nastavite dalje redovito uzimati.

Jole93

Postovani, preskocila sam pauzu u 12.mj i sutra mi je zadnja pilula ali od jedaeste popijene pilule mi se pojavio iscjedsk koji se polako "pojavio" kao menstruacija ali minimun curim....da li je to sasvim normalno ili bi trebala otic na pregled i obavjestit ginekologinju o tom? Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Ne trebate kod ginekologa.

Jole93

Da napomenem, ovo mi je 5mj otkako pijem pilule

Anadaj

Evo sto sam ja napravila,pijem kontracepcijske tablete već skoro 2 godine i nikada ništa nisam zeznula.sad smo prvi put odlučila spojiti 2 blistera bez pauze. Dakle popila sam prvi i pola drugoga bez pauze,znaci kojih 35 tableta i onda napravila pauzu od 7 dana i danas bi trebala početi piti novo pakovanje. Jesam li to smjela napraviti,jesam li cijelo vrijeme zaštićena i jeli mi potrebna dodatna zaštita?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jole,ne mijenja stvar.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anadaj trebali ste popiti i drugi blister do kraja i tada pauza od sedam dana. Ovako niste u cijelosti zaštićena.

anaivana

zanima me dal je žena zaštićena kad poćne piti pilule jer na nekim piše da nakon 7 dana poćne djelovati zastita il

Dejan Šakoronja, dr. med.

Osobno preporučam tijekom uzimanja sedam prvih dana dodatnu zaštitu.

bika94

Poštovani,

prije mjesec dana sam počela piti Lindynette 20. Međutim zbog ulceroznog kolitisa koji mi je dijagnosticiran prije godinu dana, još uvijek pijem terapiju u kojoj su tablete Pentasa (mesalazin), Imuran (azatioprin) i vitamini Folacin. Zanima me utječu li koje od ovih tableta na kontracepciju i hoću li biti zaštićena od trudnoće dok pijem te tablete?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da s ulceroznim kolitisom u ovoj fazi ne bi smjeli uzimati pilule.

bika94

Gastroenterolog mi je rekao da to nema nikakve veze, a ionako sam vec usla u remisiju. Mozete li mi molim vas samo odgovoriti na pitanje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste u remisiji onda postupite kao što vam je rekao gastroenterolog.
Za ova dva lijeka ne znam kako djeluju zajedno s pilulama. Konzultirajte gastroenterologa ili kliničkog farmakologa bolje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uz to lijekovi koje uzimate nisu bezopasni i metaboliziraju se kroz jetru kao i pilule da više treba obratiti pažnju na ev. hepatotoksičnost te kombinacije lijekova.

bika94

Svaka 2 mjeseca vadim krv, tako da je to pod kontrolom
A Folacin ne utjece na njih? Jer u uputama o lijeku pise da moze doci u interakciju s kontracepcijskim pilulama.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Folacin je protektivan. On ne smeta.

terry76

postovani,

prelazim sa yaz na lindynette 20 pa me zanima sljedece: kada pocinjem piti lindynette, nakon posljednje roze ili nakon popijenih placebo tableta? ginekolog kaze nakon placebo, a u uputama i pise nakon roze pa sam zbunjena. takoder vas molim da mi kazete otkada pocinje zastita na lindynette i je li potrebno koristiti dodatnu zastitu te ako da koliko dugo.

unaprijed hvala i lijepi pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakon zadnje roze svakako. Bijele bacite. Dodatna zaštita sedam dana.

littlem

Poštovani,
prelazim sa pilula Yaz na Lindynette 20 te bih sutra trebala popiti zadnju aktivnu pilulu Yaza što bi značio da u petak moram popiti prvu Lindynette. Znam da trebam početi sa pilulom koja je označena sa danom petak, ali me zanima je li bitno sa kojom od tri petka u blisteru počinjem?