Kontracepcija

Logest - 4 zadnje tablete ne popijene

majkl112

Pozdrav!

Cura je propustila 4 zadnje tablete zbog uranjene menstruacije, dakle dobila je menstruacija 4 dana prije nego sto je popila sve tablete iz kutije. No, napravila je pogrešku te je uz ta 4 dana bez tableta uzela i onu pauzu od 7 dana, dakle ukupno 13 dana bez kontracepcije, nove tablete pocela je piti normalno, vec tjedan dana redovno.

Pitanje je: Koliko je smanjena zaštita?

Unaprijed hvala na odgovoru, LP!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da je umanjena. Dodarna zaštita nadalje.

majkl112

Hvala na odgovoru, ali zanima me ipak, ako bi mogli malo preciznjie odgovoriti.

Koliko je otprilike potrebno vremena da se situacija vrati na staro, tj. kada cemo biti potpuno zasticeni samo pomocu tableta?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kroz tjedan dana.