Kontracepcija

Moguća trudnoća?

korisnickoime1997

Poštovani, imala sam spolni odnos 7 dana prije sljedece menstruacije, nisam sigurna jeli decko ejakulirao u u mene ili ne, posto penis nije ušao do kraja i on je to obavio vani. No da je nekim slučajem sperma zavrsila u rodnici, je li moguće zatrudniti u ovom dijelu ciklusa i ima li smisla uzimati tabletu za dan poslje posto ona odgađa ovulaciju a moja je prošla prije 7 dana
Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su ciklusi na 28 dana vjerovatno su neplodni dani i neće doći do trudnoće.
Izračun plodnih i neplodnih dana vidite u prijašnjim postevima.

korisnickoime1997

Prema menstrualnom kalendaru su mi bili neplodni dani. Znaci trudnoća nije moguća?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

Leptir777

Poštovani, molim pomoc!
Zadnju menstuaciju sam dobila 26.07., pijem pilule i novi paket sam pocela piti 29.07. ali sam ovaj mjesec prvi put zaboravila, i to dvije za redom (10. i 11. pilulu), i onda sam popila 12. pilulu + jos jednu zaboravljenu dok jednu nisam uopce. Nastavila sam normalno piti ostale i koristila dodatnu zastitu ali sinoc nismo.. Imali smo nezasticen odnos i nije ejakulirao u mene ali ja sam panicar. Posto je proslo vise od 10 dana od zaboravljenih pilula, jesam li zasticena? Je li trudnoca moguca, ako je, savjetujete li pilulu za dan poslije?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće prema opisanom.