Kontracepcija

Moguce nuspojave?

Branislava19

Postovani,
Imam policisticne jajnike i ginekolog mi je prepisao tablete za kontracepciju Midiana i tablete Siofor500.
Tablete Siofor pijem u toku rucka, a Midianu navecer oko 9 sati.
Prekjucer sam pocela terapiju i popila prvu tabletu Midiana. Nekih 45 min, ili sat vremena kasnije, pocela mi je trnuti lijeva noga od koljena do stopala.
Ti trnci traju i dalje,nisu intenzivni,ali su stalno prisutni vec treci dan. Obratila sam se ginekologu koji mi je prepisao tablete i on je rekao da nema razloga za zabrinutost i da nastavim s terapijom. Inace sam zdrava, imam 20 god, ne pusim i normalne sam tezine, prije pocetka terapije sam napravila krvnu sliku, provjerila hormone i jetru i sve je normalno...
Zanima me Vase misljenje, da li da nastavim s terapijom ili ne i imam li razloga za zabrinutost? Hvala Vam!

Branislava19

Ispravka, htjela sam reci da su mi krvna slika i nalazi jetre normalni, a pojedini hormoni nesto poviseni.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako vam je vaš ginekolog rekao da nastavite s uzimanjem vi ga poslušajte.

mk2125

pozdrav!
imam pitanje koje nisam znala gdje bih ga postavila pa se nadam da je u redu ako ga postavim ovdje.
uzimam yaz već skoro godinu dana u komadu .. prije me ginekologica slala da svaka 3 mjeseca vadim krv radi kontrole, međutim sad mi nije ništa rekla. trebam li ju nazvat i podsjetit u vezi toga ili nema potrebe?
isto me zanima gdje bih mogla napraviti kontrolu za trombozu ... nisam je do sad nikad imala, ali bih htjela napraviti kontrolu čisto radi sebe i održavanja zdravlja.
hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jednom godišnje je dovoljno. Pretrage za trombozu nije nužno rutinski raditi kod svakoga.