Kontracepcija

Mogućnost trudnoće

zabrinuta55555

Poštovani, imam 23 godine i narednih 3 godine uzimala sam kontracepcijske tablete te ih više ne koristim od 1.mj ove godine (razlog prestanka uzimanja su bile glavobolje). Mjesečnice su mi redovite te sam zadnju menstruaciju imala od 30.4-5.5, bila je uredna i došla je na vrijeme. Imam zaštićene spolne odnose (prezervativ) i uvijek dodatno pazimo. Proteklih 3 dana imam poprilično jake bolove u jajnicima te imam smeđi iscjedak koji nije jak ali je prisutan te sam radi toga zabrinuta pošto nikad do sad nisam imala takav problem.
Molim Vas za savijet.
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zbog navedenih simptoma savjetujem da se javite liječniku. Prema svemu što ste naveli trudnoću možete isključiti.

Plavo nebo

Postovnje doktore,

ciklusi si u mi uvijek redovni na svaki 28 dan. Posljednje 3-4 menstruacije ciklus varira za 2-3 dana kasnije. Zadnji ciklus sam imala 16.4 Imam redovne seksualne odnose i tokom sve jednog koristimo zastitu(prezervativ). Ovaj mjesec menstruacija mi kasni vec 14 dana, stomak me i prije datuma ocekivane menstruacije probadao i zigao kao i inace. Na 12 dan kasnjenja uradila sam test (nije bio prvi jutarnji urin) i bio je negativan. Isto to vece pocela je bol u stomaku i osjecala sam se jako lose. Menstrauciju i dalje nisam dobila pored svakodnevnih bolova u stomaku koji su sad mozda i sve jaci, da li mislite da postoji mogucnost trudnoce pored svih simptoma i negativnog testa?
Hvala Vam unaprijed.

Nina.Nina

Poštovani,
unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Naime,zadnja mjesečnica bila je 13.5. Ciklus traje 28-30 dana. Lh pik zabilježen 27.5. Nezaštićeni odnos bio sa 24.na 25.5. Zanima ne je li moguća trudnoća s obzirom da spermiji prežive u prosjeku 72h,što je 3 dana,a ovulacija mi je nastupila 4.dan od odnosa? To je onda više od 72h... Uglavnom,bio je samo taj jedan odnos,s ejakulacijom u rodnicu,znam da rizik postoji no kolika je uopće šanse da se ostvari trudnoća? Trenutno imam bolove kao predmenstrualne ,sad je li to zbog ovulacije možda uzrokovano?
Eto,hvala Vam na odgovoru.
Lp

AnaVera

Poštovani,
suprug i ja radimo na drugom detetu. Polse prvog porodjaja ovulacija mi je nesto kasnije nego sto se to uobicajeno, 20. dana ciklusa (ispratila sam i trakicama za ovulaciju i ginekolog ultrazvucnim pregledima) e sad me zanima kada mogu da odradim test na trudnocu s obzirom da mi ciklusi nererovni ( desi se da uopste ne dobijem tokom meseca, a kad dobijem ovulaciju imam najnormalnije). Poslednji ciklus sam imala 21. maja. Hvala unapred na odgovoru