Kontracepcija

Odgoda menstruacije pilulama

iva66

Poštovani, počela sam piti Lidynette s prvim danom menstruacije, 16.4. Pilule pijem kako bih odgodila sljedeću menstruaciju, u svibnju. Otkad mi je završila menstruacija u travnju, nisu prestala točkasta smeđa krvarenja. Nakon završetka prve kutije, odmah idući dan počela sam piti novu kutiju. Točkasta krvarenja su se nastavila, a danas mi se čini kao da sam baš dobila menstruaciju. O čemu se radi? Nije li trebala izostati? Unaprijed hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o probojnom krvarenju što je česta nuspojava u početku uzimanja oralnih kontraceptiva. To krvarenje se može prevenirati višim dozama hormona.