Kontracepcija

Patentex oval

mateica009

Poštovana,

Molila bi Vas da mi odgovorite jel ova metoda kontracepcije uz prekinuti snošaj dovoljno sigurna zaštita od trudnoće?
Na njihovoj službenoj stranici je naveden veliki postotak sigurnosti što zvuči predobro da bi bilo istinito.

S obzirom da ne mogu uzimati hormonalnu kontracepciju, a kondom nije opcija jer imam alergijske reakcije, nadan se da je
ova metoda pravi izbor za mene.

Što se tiče spolno prenosivih bolesti tu sam sigurna jer dečko i ja radimo redovite kontroloe.

Unaprijed hvala

mateica009

I ako bi mogla bit malo dosadna sa jednom dilemom...

U 9 mjesecu sam dobila menstruaciju 19.09. i sada u ovom mjesecu 14.10.

S obzirom da su ciklusi od 25-30 dana izračun plodnih dana nije stoposto siguran,jer po nekim mojim
izračunima plodni dani su bili od 27.09. do 06.10.

Uglavnom moja dilema je ta AKO sam imala spolni odnos 08.10., 09.10., i 13.10. postoji li mogućnost trudnoće??
(uzmimo u obzir da je bio nezaštičen odnos)

Jer čitajuć po internetu postoje žene koje su dobile redovitu menstruaciju koja je trajala kao i ostale ali su ostale trudne.

hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Sigurni ste.

Poštovani,
zamolila bih Vas za informaciju. Zbog anamneze sa strane dojki nisam kadnidat za oralnu i općenito hormonalnu kontracepciju. Čula sam za Patenex oval vaginalete pa me zanima smijem li njih koristiti te koliko su pouzdane i mogu li se dobiti bez recepta?
Unaprijed zahvaljujem!
LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana radi se o vaginaletama spermicidnog djelovanja. Stavljaju se u rodnicu najmanje 10 -tak minuta prije odnosa. Djelovanje im je oko 2 sata. Radi se o relativno dobrom kontraceptivu, te ga smiju koristiti žene koje ne mogu zbog nekog razloga koristiti pilule. Cijena im je oko 80- tak kuna.

barbara200

Poštovani, i sama sam prije koristila patentex i kondome zajedno i činilo mi se super, te smatram da je bilo jako sigurno. Zašto za to sredstvo zna jako malo žena i zašto ih nitko nigdje ne preporučuje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne znam vam na to pitanje odgovoriti. U našem društvo uvriježene su druge vrste zaštite od trudnoće.

sigurnost

Evo ja ne smijem piti kontraceptive. I probala bi ovo. U ljekarni su mi rekli da mi ginekolog mora dati "crni" recept, pa se onda naruči to i čeka. Da li uopće ginekolozi prepisuju ovakve stvari, jer meni moj ginekolog nije nikad spomenuo ovakvu vrstu zašttie kao opciju? Bojim se da će me samo u čudu gledati ako spomenem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da se primjenjuje, doduše kod nas vrlo rijetko.
Radi se o relativno dobroj, jeftinoj i nehormonskoj zaštiti. Važno je da se dobro pridržavate uputa.