Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

Mini0202

Poštovani,
13. veljače imala sam nezasticeni spolni odnos (12.veljace bio ke predviden dan ovulacije, razmak mi je inace 28-29 dana) nakon kojeg sam oko 2 sata nakon popila tabletu za dan poslije. Tri dana nakon pojavila se krv koja je trajala 1 dan, nakon toga je vise nije bilo. Nakon toga krenuo je iscjedak smeđe boje s povremenim bolovima kao da trebam dobit menstruaciju.
Menstruacije je bila po kalendaru predviđena 28. veljače, danas je 5.dan da mi kasni. Napravila sam test za trudnocu nakon 2 dana sta je kasnila i bio je negativan. Je li tableta poremetila dolazak menstruacije? Jako sam uplasena.
Hvala vam na odgovoru unaprijes.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije je tableta poremetila ciklus.