Kontracepcija

pitanje

tigrica

Ovako malo sam citala pitanja i odgovore na forumu i sada mi nije nista jasno. Neki kazu da su pilule sigurne, a neki su ostali trudni. Ovako, ovo mi je drugi mjesec koristenja pilula, uzimam ih svaki dan u isto vrijeme. Isto tako s deckom prakticiram prekinuti snosaj. Moje pitanje je dali mogu ostati trudna za vrijeme uzimanja pilula? Koristim yasmin. Unaprijed hvala!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ako ih ne zaboravljate, šansa da ostanete trudni je 0,01% u godinu dana. Dakle, postoji. Ako ih neredovito uzimate šansa je oko 2% u godinu dana.
Međutim, praktično je ta šansa zanemariva, pogotovo uz prekinuti odnos