Kontracepcija

pravilno uzimanje pilula

vlatka_s

Poštovana doktorice, ima tako puno pitanja u vezi uzimanja pilula, neki piju okvirno, neki u sekunde, i uvijek od straha postavljamo ista pitanja. Dajte nam pravila, što smijemo što ne smijemo, ako je možemo piti okvirno, recite nam raspon sati, npr navečer od toliko do toliko i amen božji! Hvala Vam! ja prva ću je pit kako Vi kažete.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Odlično pitanje happy.
Plus minus 6 sati od određenog vremena je više nego u redu da ne morate uopće brinuti. preko toga koristite kondom tjedan dana, iako vjerojatno nije potreban.

alexandra

Doktorice! ma to znači da je možemo pit od 9 ujutro do 9 navečer? ma kako to?? ja je pijem od 18-22 h, mogu li tako?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ma naravno, u čim točnije vrijeme tim bolje. Samo sam htjela naglasiti da se smije i zakasniti i uraniti bez tragedije, jer puno pitanja dobijam tipa Inače pijem u 22, a jučer sam popila u 22.15, da li je zaštita i dalje pouzdana.