Kontracepcija

pretsanak pijenja pilula

Patri

Poštovani,
prije par tjedana prestala sam sa uzimanjem pilula jer su mi počele štetiti i nakon toga mi se iscjedak počeo pojačavati, obilniji je nego ikada prije...gušči je, bijelo-žuti ali sve više postaje vodenastiji...čim promijenim rublje primijetim ga...prije nisam imala ovakvih nuspojava nakon prestanka pijenja a uzimala sam iste pilule...o čemu bi se moglo raditi? trebam li pregled možda?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o upali u rodnici. Javite se na pregled.

Karla222

Poštovani,
13.08. ,na prvi dan menstruacije sam započela s Lindynette 30. 25.08. sam prestala ih piti zbog nepodnošljivo bolnih odnosa. Nakon menstruacije pojavio se spotting,a sada kako sam prestala piti tablete počela sam obilno krvariti. Bolujem od hipotireoze i anemije,i zbog obilnog krvarenja se osjećam umorno i loše. Je li krvarenje normalno i ako je,koliko dugo obično traje. Što trebam učiniti,molim Vas za savjet. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krvarite zbog naglog prestanka uzimanja pilula. Neuredno krvarenje može trajati danima.
Javite se ginekologu za terapiju.

norit

Poštovani, nakon 3 godine prestala sam s uzimanjem Lyndinete 20 pilula jer mi je ginekolog preporučio da napravim pauzu. Pilule sam prestala piti 23.9. i menstruaciju dobila normalno 27.9. . Prije dva dana, 12.10. pojavio mi se smeđi iscjedak pa me zanima jeli to normalna pojava nakon prestanka ili postoji mogućnost da sam trudna? Naime imala sam nezasticeni spolni odnos bez ejakulacije prije tjedan dana. Prije uzimanja pilula imala sam redovan ciklus ako to išta znači.
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o periovulacijskom krvarenju.

norit

Postovani, javljam se opet. Jos uvijek imam smedkasti iscjedak, dakle vec 7 dana. Slabiji je nego na pocetku, ali jos uvijek je tu. Narucila sam se kod ginekologa ovaj tjedan, ali neizvjesnost me ubija. Da li je moguce da ovulacijsko traje tako dugo?
unaprijed hvala na odgovoru, lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne tako dugo. MOžda je cista , pcos, disfunkcijsko krvarenje ili sl. Odavde ne mogu znati.