Kontracepcija

Qlaira i proljev

loren88

Poštovani,
Pijem Qlaira tablete redovno,i dobila sam proljev,u roku pola sata nakon što sam popila pilulu za 13.-ti dan.Pročitala sam upute i uzela sam drugu tabletu iz kutije,koja je trebala biti namijenjena za idući dan.Zanima me daljni postupak s kutijom. Da li je nabolje nabaviti dodatnu kutiju u slučaju povraćanja ili proljeva?

Unaprijed zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uzimanjem po jedne tablete do kraja kutije. Ciklus će se skratiti za jedan dan, a zaštita neće biti smanjena. Ukoliko bi i idućih dana imali proljeve i povraćali, prekinite s uzimanjem i pričekajte krvarenje.