Kontracepcija

Seks bez kondoma! POMOĆ!!!

ivan77777

ovako, jako se brinem za svoju ljubavnu partnericu jer smo prije 5 dana imali oboje prvi seks. Naime bio je bez kondoma, ali valja napomenuti da penis nije duboko ulazio, mozda centimetar, dva, cak nisam 100 % siguran da je probio onu granicu nevinosti i trajalo je mozda minutu-dvije i mislim da nisam svršio. Kasnije sam otišao u wc i masturbirao i lako sam svršio i izasla je velika kolicina sperme. E i sada me zanima dali je moguce da ona zatrudni?? I također imam pitanje dali je moguce da cura zatrudni ako se svrši po vagini, a ne u njoj?
Ispricavam se na neugodnim rjecima, ali jako mi je frka, unaprijed HVALA!

Natalija Beljo, dr. med.

Ako su bili plodni dani postoji mogućnost tako da ako mjesečnica bude kasnila neka napravi test.

MIMY1

Partner i ja samo imali nezasticeni sexualni odnos prilikom cega je svrsio u mene... a to se desilo 2 dana nakon zavrsetka menstuacije... preciznije receno pocetak menstruacije je bio 28.02,i trajala je oko 6 dana a 8 sam imala odnos....obicno mi ciklus traje oko 30 dana...po mojim proracunim,to su bili neplodni dani...ali me brine da li je moguce da ostanem trudna...i sta da radim?

Natalija Beljo, dr. med.

Ako bi gledali po plodni / neplodni dani rekla bi da ne treba , ali u praksi imam slučajeva trudnoće tako da bi savjetovala hitnu kontracepciju.

MIMY1

Posto je od 4 dana od odnosa,da li sad imam ikakve koristi hitna kontracepcija? Inace imam jako neredovne menstrualne cikluse,pa se sad me to jos dodatno brine :S,na granici sam bila plodnih i neplodnih dana kad je odnos bio tacnije 9 dan od prvog dana menstrualnog ciklusa :S sad

Natalija Beljo, dr. med.

Sad jedino možemo čekati mjesečnicu.

poster123

Pozdrav!
Moja djevojka i ja smo imali vise odnosa bez kondoma (naravno, nikad za vrijeme plodnih dana), te nikada nisam ejakulirao u nju, te smo uvijek pazili.
Naime, seks bez kondoma uvijek kratko traje (manje od minute), te samo stavim kondom pa nastavimo da smanjimo rizik.
Problem je u tome što joj menstruacija sada kasni već pet dana, povremeno osjeća bolove u donjem dijelu trbuha, također jede puno više nego što uobičajeno jede prije menstruacije.
Drugih simptoma menstruacije (ili trudnoće) nema.
Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je vama vjerovati opisu ne radi se o trudnoći.
No mladi ste i neiskusni i neka ipak napravi test.

poster123

Također bih htio napomenuti da kada i koristimo kondom nikada ne svršim u nju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Whatif

Poštovani doktore..

Veliki sam paničar..a situacija je sljedeća. Menstruacije mi nisu redovitebig-smileobila sam 1.10.2016.i od tada više ne.Te sam otišla na ginekološki pregled gdje su mi ustanovljena oba policistična jajnika i pregrada maternice. Doktorica mi je dala tablete za izazivanje mjesečnice te sam 24.12. kasno navečer dobila menstruaciju,odnosno nije bilo crveno nego jako smeđe i trajalo je 4-5 dana.Znači više od 2 mjeseca nisam dobila menstruaciju. 29.12. sam imala spolni odnos,ali dečko je siguran da nije ejakulirao u rodnicu.Spolni odnos je bio i 6.1.2017.gdje je dečko ejakulirao također izvan rodnice čim je izvadio,ali kad je ejakulirao ja sam osjetila da je nešto skliznulo sa leđa prema dolje.Nakon toga nije bilo više odnosa,niti je prstima ni ničim to što se slilo unešeno unutra.Za to vrijeme sam bila jako bolesna,gripa (povišena temperatura,inekcije,infuzija) Bliži se vrijeme kada bih opet trebala dobiti,ali sam ja u ogromnom strahu,trebam li se brinuti da sam mogla ostati trudna ored svega navedenog(policitični jajnici,pregrađena maternica,gripa..) ? Par dana u grlu osjetim kao neku knedlu,ponekad me znaju zaboljeti jajnici.. Iskreno vam se zahvaljujem unaprijed na odgovoru.
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne bi se trebali raditi o trudnoći.

poster123

Oprostite sto opet gnjavim, no nervoza mi neda mira.
Naime, pisao sam vam prije, no vi ste rekli da mislite da se ne radi o trudnoci.
Problem je u tome sto je danas deveti dan izostanka.
Djevojci su se smirili bolovi u donjem dijelu trbuha, grudi nisu osjetljive te ne osjeca promjene u njima.
Prije dva dana pojavile su se bubuljice na licu i nastupilo je promjenljivo raspolozenje. Takoder, ima neobicno veliku potrebu za hranjenjem (puno vecu nego sto je to uobocajeno kod njezinog pms-a). Mislite li da se radi o trudnoci? Naravno, ako do sutra ne dođe, kupiti cemo test za trudnocu.
Opet, ispricavam se na smetnji, shvacam da vjerojatno imate pune ruke posla, no ja se ipak nadam brzom i opsirnom odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kao što sam vam prvi put odgovorio.

slhbsc

Poštovanje doktore,

Nadam se da ste u mogucnosti da me savjetujete. Prije pet dana sam imao prvi odnos sa svojom djevojkom. I njoj i meni je bilo prvi puta. Pokusao sam par puta, probili smo himen i to se zavrsilo bez snosaja jer smo prekinuli zbog velikih bolova koje je ona osjecala. Sinoc, 4 dana poslije smo pokusali ponovo i imali smo nezasticen sex, gdje je doslo do prekinutog snosaja, ejakulirao sam nakon sto sam izvadio

Ivo Balenović, dr. med.

Ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu ne postoji mogućnost trudnoće.

1tt

Dobar dan!Htjela sam da Vas pitam,posto imam nedoumica kod trudnoce.Ja sam prije 2 noci prvi put imala seks,ali to nije bio seks seks,jer nismo do kraja zavrsili sve sto je trebalo.Samo me je malo probio i to je to.Postoji li ikakva sansa da zatrudnim,s tim sto nije svrsio u mene itd itd...?I prosli mjesec sam dobila menstruaciju 22.decembra?

Hvala Vam puno unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli ne postoji nikakva šansa za trudnoću.

Ledeni1221

Pozdrav doktore
Imao sam odnos u plodnim danima bez kondoma
100% sam siguran da nisam ejakulirao u rodnicu
Djevojka mi trenutno ima učestalo mokrenje
Da li je moguća trudnoća?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ukoliko nije došlo do ejakulacije, trudnoća nije moguća. Učestalo mokrenje ne mora biti simptom. No, nište se ne može tvrditi sa 100% sigurnošću. Ukoliko joj izostane menstruacija neka uradi test.